A L T A N L A R

ALÜMİNYUM

Kapaklı Cephe Sistemi Nedir

Silikon cephenin aksine kapaklı cephe'de dışardan profil görünmektedir. Kapaklı cephede alüminyum baskı kapakları cam panelleri alt taşıyıcı grayjlara tutturulur. Modern ve çağdaş görünüm - Isı yalıtımı ile mutlak enerji tasarrufu - Ekonomik maliyet - Kolay işçilik, kolay monatj - Deprem, bina oturması, rüzgar, fırtına gibi olumsuz şartlar için uygun yapı

Transparan Cam Cephe Detayı

Profilsiz veya herhangi bir taşıyıcı metal dışardan kesinlikle gözükmez taşıyıcı karkaslar paslanmaz malzemeden imal edilir. Cam paneller içeriden taşıyıcılara paslanmaz çelik noktasal cam tutucular ile tutturulur camlar 8+8 veya 10+10 20mm lamine edilmiş temperli camlardan oluşur.

Strüktürel Silikon Cephe Özellikleri

Silikon Cephe Kaplama Sisteminde dıştan baktığımızda alüminyum profil görülmeyip, cam derzlerinde 15 mm genişliğinde ve 15 mm derinliğinde fuga bulunmaktadır. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık çift EPDM fitil ile sağlandığından, panellerin arasına sızdırmazlık silikonu çekilmez. Böylece cam panellerin arasında gölge oluşması engellenir. İstendiğinde seçilen herhangi bir cam panel (dışarıdan hangisinin açılır olduğu belli olmaksızın ) gizli kanat haline getirilebilir.