A L T A N L A R

ALÜMİNYUM

Contalı Menfez

Alüminyum contalı lüks menfez, banyo ve wcler için özel olarak üretilen ses, hava ve su sızdırmaz yeni nesil havalandırma sistemidir.

Alüminyum Menfez Nedir

Menfez, kapaklarının duruş açısına göre temiz hava girişini sağlamak ve kirli havayı dışarı atmaya yarayan filtre sistemidir. Menfezler iç yüzeyinde bulunan tel file sayesinde alanınıza haşere ve böceklerinin girmesini önler. Apartman boşluklarından gelebilecek beton parçacıkları veya benzeri maddeleri de engeller. Alüminyum Menfez, bulunduğu mahal içerisinde konfor şartlarını sağlayabilmek için bu ekipmanların doğru seçilmiş olması, sistemin kusursuzluğu açısından büyük önem taşımaktadır. Ortama verilen havanın, mahal içerisinde dağılması, menfezlerin yerlerinin ve tiplerinin belirlenmesi havalandırma tekniğinin en önemli konularından biridir.Alüminyum Menfez, Bir ortamda, istendiği istikamete doğru içeriden dışarıya ya da dışarıdan içeriye hava sirkülasyonu sağlamak yahut ortam iklimlendirme amacıyla yerleştirilen portatif kanalcıklardır.

Menfez Özellikleri

Menfez en sık banyo ve wc'lerde kullanılır, açma koluyla istediğiniz açıda açıp kapayabilirsiniz. Contalı banyo menfezi arka tarafı sineklik teli formatında olup böcekleri engelleyecek yapıdadır. Alüminyum menfez dört kenarını çevreleyen yapışkanlı bant sayesinde istediğiniz yüzeye yapıştırarak kolayca monte edebilirsiniz. Menfezlerin görevi, mimari tasarıma uygun olarak, kirlenen havanın ortamdan atılması, temiz havanın içeriye sevk edilmesi, gerekli hava debisini verilmesi, havanın mahal içerisinde yayılması, rahatsız edici hava akımları oluşturmaması, havayı doğrudan toplayıcı menfezlere göndermemesi ve mahalde gürültü oluşturmamasıdır. İzmit alüminyum menfez, Sakarya alüminyum menfezci, Edirne Menfez, Çanakkale Mez İmalatı